Tulžies pūslės akmenligė

Tulžies pūslės akmenligė


Tulžies pūslėje susidarantys akmenys savo forma ir dydžiu labai įvairūs: nuo segtuko galvutės iki balandžio kiaušinio.

Priežastys: paslankus inkstas, labai siauri drabužiai, ypač korsetas, dideli tarpai tarp valgymo, nejudrus gyvenimo būdas, vartojimas daug kiaušinių.

Požymiai: dešinėje pašonėje staiga prasideda smarkūs, diegiantys skausmai, pereinantys į dešinę mentę, petį ir net galūnes. Ligonis nuo skausmo ima prakaituoti, net gali netekti sąmonės, pulsas sulėtėja.

Sergantys tulžies pūslės akmenlige turi mažiau valgyti riebios mėsos ir kiaušinių, daugiau vartoti cukraus, gerti daug vandens. Ypač žalingos pupelės, rauginti kopūstai ir alkoholiniai gėrimai.

Prasidėjus skausmų priepuoliui, reikia tuojau išgerti aspirino ir padaryti šiltą ramunėlių klizmą (klizmai užplikyti valgomąjį šaukštą sausų ramunėlių ir perkošti). Paskui ligonis apie 20 minučių turi pasėdėti šiltoje vonioje, o po to atsigulti. Prie šono dėti šiltus kompresus ir per 2-3 valandas šaukštais išgerti tokį mišinį: alyvų aliejaus, mentolio ir konjako. Konjaką prieš tai reikia ištrinti su dviem kiaušinio tryniais. Jeigu minėtų vaistų nėra po ranka arba jų negalima gauti, reikia per dvi tris valandas išgerti stiklinę alyvų aliejaus.

Po smarkių priepuolių keletą dienų reikėtų kasdien (rytą ir vakare) išgerti po 1-2 valgomuosius šaukštus glicerino, geriausia su limonadu.

Liaudies medicinos priemonės:

1. Rytą ir vakare išgerti po puoduką tokių žolių (paimlų vienodomis dalimis) nuoviro: dirvinio asiūklio (Equisetum arvense) ir pelyno (Artemisia absinthium). j puoduką vandens dėti arbatinį šaukštelį to mišinio.

2. Du tris mėnesius gerti po stiklinę per dieną ridikų sulčių. Jeigu kam sunku gerti vienų ridikų sultis, galima jas sumaišyti perpus su raudonųjų burokėlių sultimis.

3. Nuo tulžies pūslės skausmų labai padeda kuo dažniau maudytis pirtyje.

Apskritai reikia pasakyti, kad inkstų, kepenų, tulžies ir šlapimo pūslės akmenligė ir jos gydymas turi taip daug bendro, kad vieno iš tų keturių organų gydymą beveik visada galima taikyti kitam.

Akmenligė:

Inkstų akmenligė
Tulžies pūslės akmenligė
Šlapimo pūslės akmenligė