Sveikatos ir Gyvybės draudimas

Sveikatos draudimas

Skiriamas į dvi dalis: „base” ir „major”.

„Base” planui priklauso ligoninės išlaidų padengimas arba operacijos išlaidų padengimas, arba kartais abu.

Jis dengia palyginti mažas sumas – iki (priklausomai nuo to, kokia suma buvo pasirinkta perkant, – kuo daugiau, tuo brangiau) 10 000 $, 25 000 $, 50 000 $, 100 000 $.

„Major” planas dažnai nepadengia sumos nuo 100 $ iki 500 $ (per kalendorinius metus), o kas viršija šią sumą -dengia iki 70-80% visų išlaidų. Konkrečiai kokios ligos ar susirgimai yra padengiami, o kokie ne, reikia atidžiai skaityti ir gerai susipažinti su draudimo polisu prieš jį perkant. Šiuo planu dažniausiai nedengiamos kosmetinės operacijos, dantų gydymas, akys. Tam reikia papildomai primokėti.

Labai populiarus Amerikoje vadinamasis „Health Main-tenance Organizations” (HMO) draudimas. Nuo visų kitų jis skiriasi tuo, kad gerokai daugiau visko padengia, reikalauja, kad klientas sumokėtų mažesnę pradinę sumą, o kas viršija, dengia šis draudimas. Trūkumas tas, kad labai maža pasirinkimo laisvė, pacientą turi visą laiką prižiūrėti vienas daktaras. Šis daktaras ir nusprendžia, ar reikia pacientui kreiptis į kokį kitą specialistą ar ne. Taip pat jis tvirtina, kokios priežiūros reikia pacientui ir pan.

Kreipiantis dėl draudimo, reikia būti pasirengus atsakyti į daugelį klausimų apie save ir savo gyvenimo būdą. Tai padeda draudimo kompanijai nuspręsti, kokiai rizikos kategorijai žmogus priklauso.

Gyvybės draudimas

Šio draudimo taip pat esama gana daug įvairių rūšių. Jis pasirenkamas priklausomai nuo įvairių faktorių, pvz., pajamų dydžio

(laikoma, kad turi būti ne mažesnis kaip 6-8 metų pajamos), vedę ar ne, kiek žmonių tiesiogiai priklausomi nuo jūsų pajamų, ar daug neišmokėtų paskolų (namo, mokslo, mašinos ir pan.), be to, atsižvelgiama į dirbamą darbą ir pan. Dėl gyvybės draudimo geriausia konsultuotis su draudimo agentu, jis paaiškins įvairias jo rūšis ir visus su juo susijusius niuansus.