Nuospaudos gydymas

Atsikratyti nuospaudų sunku, tam reikia daug laiko ir atkaklumo. Jos susidaro nuolat trinamose ar spaudžia­mose kūno vietose, todėl nereikia avėti ankštos, nepa­togios avalynės. Vakare kokią dešimt minučių pamirky­ti kojas karštame vandenyje, o paskui aplieti šaltu van­deniu ir sausai nušluostyti. Vietoj karštos vonios kojas kiekvieną vakarą galima pamirkyti žibale (tik pėdas). Ži­balas visai nežalingas, užtat nuospaudos, jeigu jos jau pradėjo formuotis, pamažu išnyks.

Nuospaudoms išgydyti yra daug būdų:

1.  Trinti nuospaudas česnaku arba figų sultimis.

2.  Tepti deguto, cukraus ir salietros (lygiomis dalimis) tepalu.

3.  Vakare pridėti prie nuospaudos išilgai perpjautą ala­vijo lapą arba žalios mėsos (tai veikia silpniau) ir tvirtai aprišti. Per naktį nuospauda suminkštės, ir ją bus leng­va peiliu nuimti.

4.  Pridėti prie nuospaudos kepto česnako, aprišti ir palaikyti visą parą. Po to nuospauda gali pati nukristi, o jeigu nenukris, pakartoti gydymą.

Gilių nuospaudų su vertikaliais smaigaliais, įsiskverbu­siais į odą, beveik niekada nepavyksta visiškai išgydy­ti, o jos labiausiai ir skauda. Reikia pabandyti tokią  nuospaudą aprišti izoliacine juostele. Ji gerokai pa­trauks nuospaudą iš vidaus, todėl truputį skaudės. Kai juostelė apdžius, reikia uždėti kitą, kol visai ištrauks nuospaudą.

Taip pat nemažai vargina ir padų nuospaudos. Reikia kasdien daryti voneles su druska (10-15 minučių), po to nuospaudą patrinti pemza ir patepti vazelinu. Regu­liariai taip darant galima gerokai palengvinti skausmą. Tos nuospaudos labai storos, gelsvos, dažnai su bal­tomis dėmelėmis. Einant smarkiai degina, kojos pa­vargsta. Be to, gerai kasdien jas patepti stipriu kampa­ro spirito tirpalu.