Hemorojus

Hemorojus – tai nenormalus tiesiosios žarnos venų išsiplėtimas. Būna dėl nejudraus gyvenimo būdo, vidurių užkietėjimo, ypač dėl paveldėjimo. Dažnai pasitaiko nėščioms moterims. Sergant hemorojumi venų mazgai gali būti tiesiosios žarnos viduje, arti paviršiaus, ligoniui aplink išangę niežti, skauda. Kartais mazgai gali iškristi į išorę, kraujuoti.

Ligoniui žalingi svogūnai, pipirai, garstyčios, kopūstai, juoda duona, ankštinės daržovės, neprinokę vaisiai, naudinga – bulvės, žiediniai kopūstai, ryžiai, morkos, įvairi mėsa, žuvis, ypač medus. Reikia vengti vidurių užkietėjimo.

Yra daug naminių ir liaudiškų priemonių nuo hemorojaus:

1. Užplikyti ugniažolės (Chelidonium majus) tokia proporcija: vienas arbatinis šaukštelis stiklinei verdančio vandens, palaikyti pusvalandį ir tokį nuovirą gerti po keletą puodukų per dieną.

2. Valgyti daug šviežių prinokusių obuolių ir vynuogių; tai palengvina skausmus.

3. Naudinga išgerti nevalgius 1-2 stiklines išrūgų.

4. Sumaišyti vienodomis dalimis tokias žoles: trilapį pupalaiškį (Menyanthes trifoliata), pelyną (Artemisia absinth.) ir gencijoną (Gentiana lutea). Smulkiai viską supjaustyti ir užplikyti, imti vieną arbatinį šaukštelį žolių mišinio stiklinei verdančio vandens. Palaikyti ir gerti po šaukštą 1-2 kartus per dieną. Jeigu žolės šviežios, imti jų stiklinei valgomąjį šaukštą. Ilgai taip gydant, hemorojus visai praeina.

5. Kuo daugiau valgyti žalių tarkuotų morkų.

6. Ryti nuvalyto česnako gabaliukus. Česnakas nesuvirškinamas ir išeidamas per tiesiąją žarną padeda užgyti žaizdelėms.

Jeigu paburkę mazgai iškrito, gerai prie jų pridėti skudurėliu suvyniotą gabaliuką raudonojo burokėlio arba tarkuotos morkos; skausmas greit praeina.

Sunkiais atvejais kartais tenka operuoti, tačiau operacija ne visada garantuoja visišką išgijimą, nes po poros metų hemorojus vėl atsinaujina.

Liaudies prietaras. Reikia nuolat su savimi nešiotis gabalėlį švarios raudonos smalkos – tai ne tik išgydo hemorojų, bet ir padeda jo išvengti.